household Electric Automatic 3 in 1 Breakfast Maker Grill Waffle Maker
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Capacity: | >800g |
| Control: | Automatic |
Diamond Member Since 2019
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Year of Establishment
2014-05-08
Number of Employees
10
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- F37
- Housing Material
- Aluminum
- Heating Method
- Multiple Heat Pipe
- Bread Maker Function
- Normal Bread Maker
- Driving Motor
- DC Motor
- Temperature Control Device
- With Temperature Control Device
- Timing Device
- Without Timing Device
- Mixing Structure
- Double Mixing Structure
- Certification
- CB, CE, GS, RoHS, LFGB, EMC
- Product Name
- Mini Sandwich and Waffle Maker
- Power
- 750W
- Rated Voltage
- 100-127V/220-240V
- Rated Frequency
- 50Hz/60Hz
- Power Source
- Electric
- Temperature Control
- Automatic Temperature Control
- Temparature Fuse
- 240c
- Interchangeable Plates
- Grill, Sandwich, Waffle Plates
- Color
- Red, White, Blue, Pink
- Size
- 23*23*10cm
- Product Weight
- 1.90kg
- Package
- 1 Piece/Color Box
- After Sales Service
- Free Spare Parts
- Warranty
- 1 Year
- MOQ
- 1000 PCS
- Transport Package
- 1 Piece/Color Box
- Specification
- 23*23*10cm
- Trademark
- INVO
- Origin
- Zhejiang, China
- HS Code
- 8516609000
- Production Capacity
- 10000000
Product Description
Product Description







Packing&Shipping
Company Introduction

Certifications
RFQ
1. Are you a trading company or a manufacturer?
We are a professional trading company located in Ningbo, China.
2. How long is the delivery date?
About 15-30 days after you place your order.
3. Can you accept customized design?
The answer is positive, both OEM & ODM are acceptable for us.
4. Does your company provide samples?
Yes, samples are available according to your request but will be charged.
5.Do you have quality control system?
Yes,from material to package,each step has QC inspector.
6.What are your terms of payment?
L/C at sight,T/T and so on are all acceptable
| Product name | househould electric automatic 3 in 1 breakfast maker grill waffle maker |
| Material | Aliminium |
| Power | 750W |
| Power Source | electric |
| Interchangeable plates | Grill, sandwich, waffle plates |
| Color | red, black |
| Certification | CE/CB/GS/ROHS/EMC/EMF/LFGB/UL |
| Functions & Features | 1)Automatic temperature control 2)Detachable 3 sets cooking plate for waffle, sandwich, Grill 3)Power and Ready light 4)Non-stick cooking for Easy Cleaning 5)Stainless steel cove 6)On/off switch |







Packing&Shipping
Company Introduction
Certifications
RFQ
1. Are you a trading company or a manufacturer?
We are a professional trading company located in Ningbo, China.
2. How long is the delivery date?
About 15-30 days after you place your order.
3. Can you accept customized design?
The answer is positive, both OEM & ODM are acceptable for us.
4. Does your company provide samples?
Yes, samples are available according to your request but will be charged.
5.Do you have quality control system?
Yes,from material to package,each step has QC inspector.
6.What are your terms of payment?
L/C at sight,T/T and so on are all acceptable
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
More
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Sandwich Waffle Maker
- household Electric Automatic 3 in 1 Breakfast Maker Grill Waffle Maker
Related Categories
Hot Searches
More