High Quality Home Handle Dry and Wet Vacuum Cleaner
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Application: | Wet and Dry |
| Certification: | CE, RoHS, GS, CB, ETL |
Diamond Member Since 2019
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Year of Establishment
2014-05-08
Number of Employees
10
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- SM107
- Power
- Rechargeable Battery
- Rated Power
- 200W
- Battery Capacity
- 4000mAh
- Charging Time
- About 4-5 Hours
- Working Time
- About 25-25 Mins
- Unit Dimension
- 120*28*21.4cm
- Fresh Water Tank
- 600ml
- Dust Water Tank
- 450ml
- Color
- Customized Color
- Logo
- Customized Logo
- Functions
- Home Floor Cleaning
- Packing
- 1 PC/Gift Box
- Pakcage Size
- 31.8*27.8*67.3cm
- Condition
- New
- Vacuum Degree
- 8.5kpa
- Classification
- Hand-held Vacuum Cleaner
- Type
- Water Filter
- Purpose of Use
- For Home Use
- Filtration
- Dust Cup Filter
- Feature
- With Bag
- Cyclone Dust Collector
- Centrifugal Cyclone
- Function
- Stick Control, Steam Brush, Acarid Killing Brush
- Transport Package
- 1PC Per Carton
- Specification
- 31.8*27.8*67.3cm
- Trademark
- OEM
- Origin
- Zhejiang China
- HS Code
- 8508110000
- Production Capacity
- 30000pieces/Month
Product Description
Product Description
| Name | high quality home handle dry and wet vacuum cleaner |
| Material | Plastic |
| Weight | 5.2kg |
| Power(W) | 200W |
| Battery Capacity | 4000mAh |
| Charging time | About 4-5 hours |
| Working Time | About 20-25 mins |
| Package | 1 pieces in a Box |
| Color | White, customized |
| Place of Orign | Ningbo,Zhejiang |
| MOQ | 1000 pieces |





Packing& Shipping
| Package | Each packed in a color box |
| Time of Delivery | 30 Days |
| Shipping Terms | By sea, air or express |
Our Service
1.We can send the sample to you
2.Small order also is Ok
3.Reasonable Price
4.Delivery quickly
5.24Hours online!
About Us


FAQ
1.Are you a trading company or a manufacturer?
We are a professional trading company located in Ningbo, China.
2.How long is the delivery date?
About 25-30 days after you place your order.
3.Can you accept customized design?
The answer is positive, both OEM & ODM are acceptable for us.
4.Does your company provide samples?
Yes, samples are available according to your request but will be charged.
5.Do you have quality control system?
Yes,from material to package,each step has QC inspector.
6.What are your terms of payment?
L/C at sight,T/T and so on are all acceptable
L/C at sight,T/T and so on are all acceptable
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
More
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Vacuum Cleaner
- Others Vacuum Cleaner
- High Quality Home Handle Dry and Wet Vacuum Cleaner
Related Categories
Hot Searches
More