New Minimalism Vacuum Cleaner Handheld Rechargeable 100W
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Application: | Dry |
| Certification: | CE, RoHS, GS, CB, EMC, Kc |
Diamond Member Since 2019
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Year of Establishment
2014-05-08
Number of Employees
10
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- 858B
- Power
- Battery
- Weight
- 1.6kg
- Rated Power
- 100W
- Working Voltage
- 11.1V
- Battery Capacity
- 2200mAh
- Dust Cup Capacity
- 0.6L
- Product Materials
- Plastic
- Charging Time
- About 4-6 Hours
- Working Time
- About 14-30 Mins
- Suck
- 7kpa
- Color
- Customized Color
- Logo
- Customized Logo
- Functions
- Home Floor Cleaning
- Packing
- 1 PC/Gift Box
- Delivery Time
- 30 Days
- Classification
- Hand-held Vacuum Cleaner
- Type
- Cyclone
- Purpose of Use
- For Home Use
- Filtration
- Dust Cup Filter
- Feature
- Without Bag
- Cyclone Dust Collector
- Centrifugal Cyclone
- Function
- Stick Control
- Transport Package
- Carton
- Specification
- 40.5*16.5*19.0cm
- Trademark
- Invo
- Origin
- Ningbo
- HS Code
- 8508190000
- Production Capacity
- 1000000pieces/Year
Product Description
| Name | New Minimalism Vacuum Cleaner Handheld Rechargeable 100W |
| Material | Plastic |
| Weight | 1.5kg |
| Power(W) | rechargeable batter |
| Battery Capacity | 2200mAh |
| Function | 1)Washable filter
2)Low noise
|
| Gift Box Size | 40.5*16.5*19cm |
| Package | 1 pieces in a Color Box |
| Color | White, customized |
| Place of Orign | Ningbo,Zhejiang |
| MOQ | 1000 pieces |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Package | Each packed in a color box |
| Time of Delivery | 30 Days |
| Shipping Terms | By sea, air or express |
| Carton size | 73.8*35.5*50.5cm, (6pcs) |
| Gift box | 40.5*16.5*19cm, 1.46kg |




1.Are you a trading company or a manufacturer?
We are a professional trading company located in Ningbo, China.
2.How long is the delivery date?
About 25-30 days after you place your order.
3.Can you accept customized design?
The answer is positive, both OEM & ODM are acceptable for us.
4.Does your company provide samples?
Yes, samples are available according to your request but will be charged.
5.Do you have quality control system?
Yes,from material to package,each step has QC inspector.
6.What are your terms of payment?
L/C at sight,T/T and so on are all acceptable
L/C at sight,T/T and so on are all acceptable
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
More
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Vacuum Cleaner
- 858B-DC
- New Minimalism Vacuum Cleaner Handheld Rechargeable 100W
Related Categories
Hot Searches
More